İşlem Merkezi   E-Destek
Müşteri Girişi

 
 

Alan Adı Mail Hosting Linux Hosting Windows Hosting Ek Hizmetler Hakkımızda Web Okulu
Bilgi Bankası
Bilgi bankasında arama yapmak için;
1. Adım: İlgili olduğunu düşündüğünüz kategoriyi seçin,
2. Adım: Arama yapmak istediğiniz anahtar kelime(ler) girin ve arayın.Alan adı, web ve mail hizmetlerinin geçiş sürecinde kayıp yaşanıyor mu ?

Alan adı, web ya da mail hizmetlerini Turk.Net Hosting'e aktaracaksanız, öncelikle web sayfalarınızı yeni alana yüklemeniz ve kontrol panelinizden mail hesaplarınızı açmanız gereklidir.

Alan adı DNS yönlendirmelerini önceki servis sağlayıcınızda değiştirdiğinizde bu değişikliğin Internet'te güncellenmesi 6-12 saat sürebilmektedir.

Web sitesi aktarımı :

Önceki servis sağlayıcınızda bulunan web sitenizi kapattırmadıysanız, DNS güncellemesi içinde web sitenize erişimde kesinti meydana gelmez.

Mail hesapları aktarımı :
DNS güncellemesi içinde bazı mailleriniz halen önceki servis sağlayıcınızdaki mail hesaplarınıza gelmeye devam edecektir. Bu nedenle önceki servis sağlayıcınızda bulunan mail hesaplarınızı hemen kapattırmamalısınız.

Kaybı en aza indirgemek için DNS güncellemesi tamamlanana kadar mail client programınızda önceki servis sağlayıcınızın POP3/SMTP ayarlarını değiştirmeyip son mailleri de almanız mümkündür.

DNS güncellemesi tamamlandıktan sonra tüm mailleriniz Turk.Net Hosting paketindeki hesaplarınıza gelmeye başlayacağından mail client programınızdaki POP3/SMTP ayarlarını Turk.net Mail Hosting ayarlarına göre değiştirmeniz gerekecektir.Son Güncelleme: 3.9.2008 16:35:11 | Görüntülenme: 9890
 
Copyright © 2008 TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. İstanbul / Türkiye
Telefon: 0850 288 8080 Faks: (212) 216 55 60
Copyright © 2008 TurkNet